Identitate, ego și rătăcirea omului modern

Suflete al meu, ascultă cuvânt greu, căci vremea e bolnavă și omul e mai rătăcit ca oricând. Omul de azi nu mai știe cine este și asta nu pentru că nu ar avea identitate, ci pentru că are prea multe măști și fiecare mască cere sânge, atenție, validare, comparație, zgomot. Omul modern nu mai trăieșteContinuă lectura „Identitate, ego și rătăcirea omului modern”

Întunecarea minții (depresia) și lucrarea nevăzută a vrăjmașului

Frate al vremurilor de acum, să știi că omul modern trăiește într-o lume în care totul este lumină artificială, dar sufletul rămâne în întuneric, are zgomot în urechi, dar liniște nu are, are mii de prieteni pe ecrane, dar nu are un om în fața căruia să-și plece capul, are informație, dar nu are înțelepciune,Continuă lectura „Întunecarea minții (depresia) și lucrarea nevăzută a vrăjmașului”